КОНТАКТИ Рус


Види та способи управління обігрівом

Для економної роботи електричних обігрівачів необхідно їх вимикати після досягненя комфортної температури в приміщенні. Вимикати обігрівач можна двома шляхами: вручну — шляхом доставання елетричної вилки з розетки чи вимкнення автомата лінії; автоматично — використовуючи терморегулятор.

Функцією терморегулятора є замкнення/розімкнення електричної мережи при зміні температури в приміщенні. Інакше кажучи, при зниженні температури нижче заданої (нижче комфортної), регулятор температури замикає контакти та електрообігрівач вмикається. При досягненні виставленої на регуляторі температури, коло розмикається, електрообігрівач вимикаєтсья. Кількість вмикань/вимикань на добу становить від одиниць до десятків разів та залежить від багатьох факторів (прохідне приміщення, відчинення/зачинення вікон, теплоізоляція приіщення). Тому доцільно щоб температура в приміщенні контролювалась приладом, а не людиною. Саме завдяки використанню регуляторів температури досягається самий економічний режим роботи ІЧ-обігрівача — від 30 до 45 % на добу.

Регулятори температури бувають як вбудовані в обігрівач, так і зовнішні. Вбудований регулятор, як правило, керує лише обігрівачем, на який його встановлено. При цьому важливо щоб була встановлена така модель терморегулятора, яка контролює не температуру обігрівача, а саме температуру повітря в приміщенні. На жаль, деякі виробники ще випускають обігрівачі з контролем температури корпусу обігрівача.

Механічні терморегулятори Програмовані терморегулятори Реле часу
termoregulatorRQ01 terneo_pro1-230x230 ferron23-230x230
Terneo, Eberle Cewal Terneo PRO, Terneo SEN Розеточні з захистом від вологи

Зовнішній (виносний) терморегулятор, як правило, управляє групою обігрівачів, які знаходяться в одному приміщенні.Під час вибору та монтажу зовнішніх терморегуляторів необхідно дотримуватись наступних порад:
— обов’язково звернути увагу на яку силу струму розрахований терморегулятор та яка загальна сила струму обігрівачів, що комутується цим терморегулятором. При цьому бажано мати запас по терморегулятору 10-20 %. Якщо сумарна сила струму комутованих обігрівачів більша, ніж можливий струм терморегулятора, то необхідно підключити до системи магнітний пускатель (контактор) відповідної потужності або розбити обігрівачі на групи та для кожної групи встановити свій терморегулятор;
— оптимальним розміщенням для виносних регуляторів є висота 1,5 м від рівня підлоги. Проте часто з огляду на дизайн кімнати виносні терморегулятори розміщуються біля розеток чи вимикачів в приіщенні. Таке розміщення допускається, але необхідно враховувати що при такому монтажі можлива певна невідповідність реальної температури в приіщенні та температури, що виставлена на терморегуляторі. В цьому випадку необхідно лише враховувати цю похибку при встановленні бажаної температури;
— терморегулятори з вбудованим повітряним датчиком температури підходять абсолютно для усіх видів електричних опалювальних приладів — і для конвекторів, і для настінних панелей, для стельових інфрачервоних обігрівачів;
— бажано обирати таке місце встановлення зовнішнього терморегулятора, щоб він не знаходився в зоні прямого впливу обігрівача, яким він управляє (особливо важливо це правило під час обігріву приміщення стельовими ІЧ-обігрівачами).
Чутливим елементом сучасного терморегулятора є або газова суміш, що знаходиться в герметичній капсулі, яка реагує на коливання температури стискаючись або розширюючись, або пара провідників із різних матеріалів, поєднаних на одному кінці (термопара, біметалевий терморегулятор).

Придбати оптом та в роздріб терморегулятори в Києві ви можете у нас. Можлива відправка регуляторів температури в інші регіони службами доставки.

 

Запрошуємо дилерів!